Інформація у 7-ми реченнях: Часові зміни в обробці болю після хлистової травми на основі кількісного сенсорного тестування: систематичний огляд.
Після хлистової травми спинного мозку у деяких пацієнтів розвиваються хронічні розлади, при чому точна патофізіологія хронізації цього процесу досі не ясна, і необхідні додаткові знання щодо різних фаз після перенесеної травми, тому були проведені дослідження, які вивчали тимчасові зміни сприйняття болю, виміряні за допомогою кількісного сенсорного тестування (QST).
Ці дослідження показали змінени сприйняття болю протягом першого місяця після травми та нормалізацію протягом 3 місяців у 59–78% пацієнтів. Температурне сприйняття та поширена механічна гіпералгезія виникала вже вранньому післятравматичному періоді, але лише у пацієнтів, які повністю не одужали. Відмінності в обробці болю між пацієнтами, що видужували, і пацієнтами, які не одужували, можна спостерігати вже в гострій фазі. Ранній скринінг на ознаки зміненого сприйняття болю може виявити пацієнтів з високим ризиком хронізації. Ці уявлення про тимчасові зміни показують важливість реабілітації в гострій фазі. Майбутні дослідження мають бути спрямовані на розробку стандартизованого (ліжкового) протоколу QST та збору нормативних даних, які могли б у зв’язку з самооцінкою параметрів болю дозволити клініцистам визначити ризик хронізації.
Jente Bontinck et al. Temporal changes in pain processing after whiplash injury, based on Quantitative Sensory Testing: A systematic review. European Journal of Pain: January 2022 - Volume 26, - Issue 1.
https://doi.org/10.1002/ejp.1858
Ас. Іскра Ю.А.