Авторизація

Email
Пароль

Вплив фізичних вправ на депресію

 

Фізичні вправи є ефективним засобом лікування депресії: ходьба або біг трусцой (біг в стабільному помірному темпі), йога та силові тренування ефективніші за інші вправи, особливо коли вони найбільш інтенсивні. Йога та силові тренування добре переносилися порівняно з іншими методами лікування. Фізичні вправи виявилися однаково ефективними як для людей із супутніми захворюваннями, так і без них. Також фізичні вправи довели свою ефективність незалежно від вихідного рівня депресії. Ці форми фізичних вправ можна розглядати разом із психотерапією та антидепресантами як основні засоби лікування депресії. Такі данні отримані за результатами систематичного огляду та метааналізу, опублікованому в British Medical Journal [1].

Метою метааналізу було визначити оптимальну дозу та вид фізичних вправ для лікування великого депресивного розладу порівняно з психотерапією, антидепресантами та контрольними умовами.

Критеріям метааналізу задовольняло 218 унікальних досліджень з індивідуальними даними 14 170 учасників. Порівняно з активним контролем (наприклад, звичайний догляд, таблетка плацебо) було виявлено помірне зниження депресії під час ходьби або бігу, йоги, силових тренувань, змішаних аеробних вправ та тай-чи або цигун. Ефект від вправ був пропорційний призначеній інтенсивності. Найбільш прийнятними видами виявилися силові тренування та йога.

 

1. Noetel M, Sanders T, Gallardo-Gómez D, et al. Effect of exercise for depression: systematic review and network meta-analysis of randomised controlled trials. BMJ. 2024;384:e075847. Published 2024 Feb 14. doi:10.1136/bmj-2023-075847

 

Доц. Танцюра Л.Д.

 

Для тих, хто прагне досконалості:

Зверніть увагу на Цикли удосконалення з Анестезіології, інтенсивної терапії, невідкладної допомоги далі

На найближчих циклах серед іншого:

- Нові критерії сепсису у дітей,

- Чому необхідно володіти міжнародними узгоджувальними документами з терапії сепсису як для дітей, так й для дорослих,

- Власне самі узгоджувальні документи,

- Новий узгоджувальний документ з використання глюкокортикоїдів при критичних станах у дітей та дорослих,

- та багато іншого...