Авторизація

Email
Пароль

Інформація в 7-ми реченнях: Біль після ДТП: Роль соціально-демографічних показників, характеристик аварії та симптомів перетравматичного стресу

У переважної більшості осіб, які потрапляють у відділення невідкладної допомоги після зіткнення автотранспортного засобу (ДТП), діагностується лише травми опорно-рухового апарату та їх невдовзі виписують додому, проте, для значної частини цієї популяції все ще розвиватиметься стійкий біль, а посттравматичні психологічні наслідки можуть відігравати важливу роль у підтриманні цього болю.

Було проведено поздовжнє когортне дослідження несприятливих посттравматичних нервово-психічних наслідків серед пацієнтів, які потребують лікування після перенесеної в минулому ДТП. 

Частота постійного помірного або сильного болю навіть через вісім тижнів після пережитої ДТП була високою (67,4%) і позитивно пов'язана зі статтю пацієнтів (жінки), старшим віком, низьким соціально-економічним статусом (освіта та доходи) та вираженістю болю. Симптоми перитравматичного стресу (дистрес та дисоціація) мали певний вплив як на гострий біль, так і на перехід від гострого болю до постійного.

Отже, перші кілька днів після травми можуть диктувати вектори відновлення. Постійний біль, біль, що триває понад очікуваний час одужання, пов’язаний з болем на початку відновного періоду, але також опосередкований іншими шляхами. Подальша робота потрібна для розуміння складних нейробіологічних процесів, що беруть участь у розвитку стійкого та гострого посттравматичного болю.

Francesca L. Beaudoin, R. C. Kessler and al. Pain after a motor vehicle crash: The role of socio‐demographics, crash characteristics and peri‐traumatic stress symptoms. European Journal of Pain: May 2021 - Volume 25, - Issue 5. https://doi.org/10.1002/ejp.1733

 

 Ас. Іскра Ю.А.