Інформація в 7-ми реченнях: Вікові відмінності в когнітивно-афективних процесах у дорослих із хронічним болем
Хронічний біль пов’язаний із значними фізичними та психологічними порушеннями протягом усього життя дорослого, однак існує відносний розрив у знаннях щодо індивідуальних відмінностей, які передбачають функціонування, пов'язане з болем, так у поточному дослідженні висвітлено одне важливе джерело індивідуальних змін - вік. Використовувались дані великої когорти - 2905 дорослих пацієнтів (середній вік чоловіків - 46,6 рр., жінок - 71,8 рр.), котрі проходили лікування у третинному центрі болю у Сполученому Королівстві Великобританії, щоб визначити вікові відмінності в когнітивно-афективних процесах, сприйняття, самоефективність, включаючи їхні диференціальні моделі та вплив на інвалідність і депресію.
В результаті дослідження було встановлено, що старші дорослі (65–75 років) відчувають більший рівень сприйняття болю порівняно з віковими групами середнього та до 40-річного віку (від 18 до 39 років). Літні люди також відчували нижчий рівень катасофізації порівняно з дорослими середнього віку. Перевіряючи вік модератора, ми виявили, що взаємозв'язок псрийняття болю з депресією та інвалідністю були найслабшими серед літніх людей та найсильнішими серед молодих людей. Подібним чином взаємозв'язок між сильним болем та депресією був порівняно сильнішим для дорослих молодого та середнього віку , ніж в старших дорослих.
Вікові відмінності в психологічних механізмах, що впливають на функціонування, пов’язане з болем, представляють унікальні виклики та можливості для вчених та клініцистів покращити наше розуміння та лікування болю протягом усього життя.
1. Murray C.B., Patel K.V., Twiddy H. and al.: Age differences in cognitive–affective processes in adults with chronic pain. European Journal of Pain: May 2021 - Volume 25, - Issue 5. https://doi.org/10.1002/ejp.1725
Ас. Іскра Ю.А.