Інформація в 7-ми реченнях: Роль показника центральної венозної сатурації у рестриктивній трансфузійній стратегії в кардіохірургії.
У наведеному дослідженні, що було опубліковане у Anesthesiology (1), досліджувалася цінність показника центральної венозної сатурації у прийнятті рішення щодо трансфузії еритроцитарної маси у післяопераційному періоді при кардіохірургічних втручаннях.
Для дослідження було обрано 100 пацієнтів, які перебували у відділенні інтенсивної терапії після проведеного оперативного втручання. У контрольній групі (n=50) здійснювалося переливання еритроцитарної маси при зниженні гемоглобіну<90 г/л.
Показник центральної венозної сатурації враховувався у дослідній групі (n=50), якщо він становив менше 65% - відбувалася трансфузія еритроцитарної маси. Під час дослідження було визначено, що у контрольній групі усім пацієнтам була проведена трансфузія та загалом введено 126 доз еритроцитарної маси. У дослідницькій групі трансфузія була проведена 34 пацієнтам (68%) та загалом було введено 96 доз еритроцитарної маси. Проте показники летальності, тривалості перебування у стаціонарі, випадки інфекційних ускладнень - значимо не відрізнялися у двох групах.
У результаті проведеного дослідження автори приходять до висновку, що застосування показника центральної венозної сатурації дозволяє значно зменшити частоту переливання еритроцитарної маси у післяопераційному періоді після кардіохірургічних втручань.
1. Zeroual N., Blin C. et al. - Restrictive Transfusion Strategy after Cardiac Surgery: Role of Central Venous Oxygen Saturation Trigger: A Randomized Controlled Trial// Anesthesiology// 2021 March Vol. 134, 370–380. doi:10.1097/ALN.0000000000003682
Асп. Фарина Л.І.