Авторизація

Email
Пароль

Пробіотик-асоційовані інфекції кровотоку призводять до підвищення смертності у пацієнтів відділень інтенсивної терапії

 

Використання пробіотиків у пацієнтів відділень інтенсивної терапії з встановленими центральними венозними катетерами супроводжується значною частотою пробіотик-асоційованої інфекції кровотоку. Пробіотик-асоційовані інфекції кровотоку, призводять до значного збільшення смертності. Препарати пробіотиків, які випускаються в порошковій формі, викликають інфекції кровотоку частіше, ніж непорошкові препарати. У пацієнтів відділень інтенсивної терапії з центральними венозними катетерами ризики пробіотик-асоційованої інфекції кровотоку та смерті переважають будь-які потенційні переваги використання пробіотиків. Такі висновки були отримані за результатами ретроспективного обсерваційного когортного дослідження, опублікованого в Critical Care Medicine [1].

Метою дослідження було визначити частоту виникнення та вплив на результати лікування пробіотик-асоційованої інфекції кровотоку у пацієнтів відділень інтенсивної терапії з встановленим центральним венозним катетером. Когорта була зібрана за допомогою бази даних асоціації установ охорони здоров’я США.

Щоб визначити, чи відбулося інфікування мікроорганізмом, який міститься у введеному пробіотику,  використовувалися дані гемокультури. Серед 23 015 пацієнтів, які отримували пробіотики (0,37%), було виявлено 86 (вісімдесят шість) випадків пробіотик-асоційованої інфекції кровотоку у пацієнтів з встановленим центральним венозним катетером. У когорті, яка не отримувала пробіотики, не було виявлено випадків інфікування мікроорганізмами, які містять препарати пробіотиків. Пацієнти, які інфікувались мікроорганізмами, що входили в склад препарату пробіотика, мали підвищений рівень летальності (співвідношення шансів 2,23; 1,30–3,71; р <0,01). При використанні препаратів, в яких форма випуску була в вигляді порошку, фіксувався більший рівень летальності в порівнянні з  непорошковими формами випуску (0,76% проти 0,33%; співвідношення шансів 2,03; 1,05–3,95; p = 0,04).

 

 

1. Mayer, Scott MD1; Bonhag, Colin DO1; Jenkins, Patrick MD2; Cornett, Brendon MPH3; Watts, Paula DO1,4; Scherbak, Dmitriy DO1,4. Probiotic-Associated Central Venous Catheter Bloodstream Infections Lead to Increased Mortality in the ICU*. Critical Care Medicine 51(11):p 1469-1478, November 2023. | DOI: 10.1097/CCM.0000000000005953

 

Доц. Танцюра Л.Д.

 

Останні години встигнути на цикли:

Цикл ТУ «ШВЛ: режими, моніторинг, техніка проведення» далі

Цикл ТУ «Базовий курс інтенсивної терапії у дітей: периферичний та центральний венозній доступ» далі