Інформація у 7-ми реченнях: Економічні довгострокові ефекти інтенсивного міждисциплінарного лікування болю у дітей з сильним хронічним болем.
Хронічний біль у дітей та підлітків спричиняєвисокі витрати на охорону здоров’я, але водночас успішне його лікування на гострому етапі маєзменшити економічний тягар в майбутньому.
Так були проаналізовані дані про претензії однієї компанії із обов’язкового медичного страхування до 119 дітей та підлітків (середній вік = 15,3, 68,9% жіночої статі), які звернулися до фахівців Німецького дитячого центру болю зі скаргами на сильний хронічний біль різної локалізації. Було підраховано витрати на їх стаціонарне лікування, амбулаторне лікування, ліки, засоби та допоміжні засоби, що було застосовано на етапі до звернення в спеціалізований центр та через 2 роки після виписки. Використання медичних послуг порівнювалося за допомогою критерію Вілкоксона зі знаком рангу, а витрати – за допомогою скорочених середніх і t -критерію Юена.
В результаті - загальні витрати були значно нижчими протягом 2 років після стаціонарного лікування, порівняно з до нього (перед лікуванням -3 543 євро, 1 рік після - 2 681 євро, 2 роки після -1937 євро (зрізане середнє)). Значно змінилося використання медичних послуг; кількість повторних госпіталізацій зменшилася в роки після виписки, тоді як психотерапія залишалася стабільною протягом року після виписки, але зменшувалася на другий рік.
Отже, отримані результати дають змогу стверджувати про високий економічний тягар педіатричного хронічного болю, але в той же час стаціонарне лікування в профільних центрах болю сприяє зменшенню загалних витрат вже в перший рік після виписки і ще більше на другий рік.
Susanne Lopez Lumbi and al. Economic long-term effects of intensive interdisciplinary pain treatment in paediatric patients with severe chronic pain: Analysis of claims data. EuropeanJournal of Pain : June 2021 - Volume 25 - Issue 10.https://doi.org/10.1002/ejp.1825
Ас. Іскра Ю.А.