Авторизація

Email
Пароль

Інформація в 7-ми реченнях: Вираз обличчя в повсякденній клінічній практиці для оцінки післяопераційного болю у дітей

Поведінкові шкали болю рекомендуються для оцінки післяопераційного болю для дітей, які занадто маленькі, щоб користуватися інструментами самозвітування, проте основним їх обмеженням є недооцінка болю в наступні дні після оперативного втручання. Незважаючи на те, що вираз обличчя не використовується в повсякденній клінічній практиці, це проспективне дослідження мало на меті оцінити достовірність та надійність підсумкової оцінки впливу болю на вираз обличчя (FASS), п’ятибальної шкали, для оцінки післяопераційного болю до виписки з лікарні у дітей < 7 років.

Під час опрацювання отриманих даних вияснили, що внутрішня валідність FASS була високою та надійною (коефіцієнт внутрішнього класу = 0,94) та високим коефіцієнтом Кронбаха (0,89), валідність конвергенції за шкалами болю FLACC та FPS-R також була високою ( r >0,8). Чутливість до змін була підтверджена значним зниженням балу після додаткового знеболювання.  Низька кількість помилкових негативів - головна сила цього методу.

Ця робота підкреслює інтерес до використання виразів обличчя в щоденній клінічній практиці для управління післяопераційним болем. FASS простий у використанні з чудовими психометричними властивостями і особливо чутливий до вимірювання болю в перші післяопераційні дні.

 

1. Sophie Bringuier, Valerie Macioce, Myriam Boulhais and al. Facial expressions of pain in daily clinical practice to assess postoperative pain in children: Reliability and validity of the facial action summary score. European Journal of Pain: May 2021 - Volume 25, - Issue 5. https://doi.org/10.1002/ejp.1729


 Ас. Іскра Ю.А.