Авторизація

Email
Пароль

Інформація в 7-ми реченнях: Порівняння роботи пристрою для інсуфляції при травмах верхніх дихальних шляхів.

 

Педиатричні протоколи щодо протекції дихальних шляхів при травмах передньої частини шиї рекомендують оксигенацію за допомогою канюльної крикотиреоїдотомії або трахеотомії. Висновок по порівнянню ефективності обох методів доводять Caroline M. Mann та співавтори. Paediatric Anesthesia (1).

Основною метою було виміряти тиск у легенях та обсяги, що генеруються пристроями для інсуфляції, рекомендованими при травмах верхньої частини дихальних шляхів та шиї, порівняно з обмеженням тиску 50 см H2O та обмеженням обсягу 20 мл/кг. Вторинною метою було розрахувати мінливість тиску та об'єму.

Моделі дихальних шляхів для дорослих, дітей та немовлят, кожна з трьома ступенями перешкоди верхніх дихальних шляхів, киснювали за допомогою шести пристроїв для інсуфляції канюлі: 3-ходового крана, Rapid-O2, Manujet, модулятора потоку кисню Enk (OFM), Ventrain та самонадувних мішків . Реєстрували тиск та обсяги в легенях.

Отримані результати дозволили зробити висновки, що апарати Rapid O2, Enk-OFM, Manujet та 3-ходовий запірний кран оксигенації забезпечують надзвичайно мінливий та надмірний тиск та об’єм у дихальних шляхах у моделях із заблокованими верхніми дихальними шляхами, водночас Ventrain був єдиним пристроєм, який інсуфлював кисень з допустимими тисками та обсягами у моделей дихальних шляхів дорослих, дітей та немовлят з будь-яким ступенем обструкції дихальних шляхів.

 

 

1Caroline M. Mann et al. // Paediatric Anesthesia: January 2021 - Volume 31 - Issue 1 - p 120-128

 

 

ас. Іскра Ю.А.