Авторизація

Email
Пароль

Інформація в 7-ми реченнях: Левосимендан vs мілрінон для інотропної підтримки у дитячій кардіохірургії

Відповідно до отриманих результатів рандомізованого дослідження, що були опубліковані у Journal of Cardiothoracic and Vascular Anesthesia (1), для периопераційної ліво- та правошлуночкової інотропної підтримки  у дитячій кардіохірургії можливо використовувати левосимендан на заміну мілрінону. Головною ціллю дослідження було визначити різницю ефекту від інтраопераційного призначення мілрінону у порівнянні із левосименданом на функцію міокарду після дитячого кардіохірургічного оперативного втручання.

Для дослідження була обрана когорта дітей віком від 1 до 12 місяців із наступними діагнозами: дефект міжшлуночкової перегородки, поєднання дефекту міжшлуночкової перегородки з дефектом міжпередсердної перегородки  та тетрадою Фалло, для проведення коректуючих операцій із застосування апарату штучного кровообігу. 

Щоб оцінити право-(n=44) та лівошлуночкову (n=67) функцію міокарда застосовували трансторакальну ехокардіографію із визначенням бівентрикулярно  повздовжнього стрейну (різниці довжини міокарду у систолу та діастолу для визначення глобальної систолічної функції) у додаванні із стандартними ехокардіографічними показниками, що визначалися преопераційно, у перший післяопераційний день  та перед випискою із стаціонару.

Згідно результатів дослідження повздовжній стрейн вільної стінки лівого та правого шлуночка, стандартні ехокардіографічні показники значимо не відрізнялися у групах використання мілрінону та левосимендану.

 

1. Elin M. Thorlacius, Hakan Wahlander, Tiina Ojala et al.: Levosimendan Versus Milrinone for Inotropic Support in Pediatric Cardiac Surgery: Results From a Randomized Trial//Journal of Cardiothoracic and Vascular Anesthesia.2020;34:2072-80. DOI:10.1053/j.jvca.2020.02.027 

 

асп. Фарина Л.І.