Авторизація

Email
Пароль

Центральні генератори мігрені та вегетативних цефалгій, як мішені для персоналізованого лікування болю

 

Мігрень коливається між різними станами у зв’язку з внутрішніми гомеостатичними функціями та біологічними ритмами, які легше порушуються у генетично сприйнятливих осіб. Клінічні та доклінічні дані щодо патофізіології мігрені підтверджують основну роль центральної нервової системи (ЦНС) через «порушення збудливості» певних мереж головного мозку та критичний внесок периферійної сенсорної й вегетативної сигналізації від внутрішньочерепної менінгеальної іннервації. Цей огляд зосереджений на найбільш релевантних дослідженнях зворотного та прямого зв’язків, присвячених оцінці дисфункцій ЦНС, пов’язаних із первинними головними болями, та обговорює роль, яку вони відіграють у сприйнятливості мозку до станів головного болю (1).

Було опрацьовано колосальну кількість наукової літератури з досліджень за участі людей і тварин, яка надає переконливу перспективу анатомічної та функціональної основи ЦНС при мігрені та вегетативних цефалгіях трійчастого нерва. Врезультаті, механізми медулярної, гіпоталамічної та кортикофугальної модуляції, які представляють стратегічні нейронні субстрати для з’ясування зв’язків між тригеміноваскулярними дезадаптивними станами, тригером мігрені та тимчасовим фенотипом захворювання є найбільш релевантними показують вирішальну роль модуляції мозку зверху вниз у запуску та підтримці первинних станів головного болю.

 

1. Noseda R, Villanueva L. Central generators of migraine and autonomic cephalalgias as targets for personalized pain management: Translational links. Eur J Pain. 2023 Oct;27(9):1126-1138. doi: 10.1002/ejp.2158. Epub 2023 Jul 8. PMID: 37421221.
 
 

к.мед.н. Іскра Ю.А.

 

Для тих, хто прагне досконалості:

Зверніть увагу на Цикли удосконалення з Анестезіології, інтенсивної терапії, невідкладної допомоги далі

На найближчих циклах серед іншого:

- Нові критерії сепсису у дітей,

- Чому необхідно володіти міжнародними узгоджувальними документами з терапії сепсису як для дітей, так й для дорослих,

- Власне самі узгоджувальні документи,

- Новий узгоджувальний документ з використання глюкокортикоїдів при критичних станах у дітей та дорослих,

- та багато іншого...