Роль кісток у комплексному регіональному больовому синдромі — систематичний огляд
Метою цього систематичного огляду (1) було оцінити та проаналізувати знання про пов’язані з кістками біохімічні та гістологічні біомаркери при комплексному регіональному больовому синдромі (CRPS). CRPS — це болісний і часто виснажливий стан, який зазвичай розвивається дистально після травми кінцівки і являє собою багатомеханічний стан, включаючи аномальну прозапальну реакцію на пошкодження тканин, порушення симпатично-опосередкованого вазомоторного контролю та дезадаптивну пластичність периферичних і центральних нейронів.
Всього в аналіз було включено 7 досліджень (біохімічні аналізи n = 3, дослідження на тваринах n = 1, гістологічне дослідження n = 3).
Біохімічний аналіз вказав на посилення обміну кісткової тканини з пришвидченням резорбції кістки (підвищення рівня дезоксипіридиноліну в сечі) та формування кіст (підвищення рівнів кальцитоніну, остеопротегерину та лужної фосфатази в сироватці крові). Дослідження на тваринах показало зростання рівня прозапального фактора некрозу пухлини через 4 тижні після перелому, що, однак, не сприяло локальній втраті кісткової тканини. Гістологічне дослідження біоптатів виявило витончення та резорбцію кортикальної кістки, розрідження та зменшення трабекулярної кістки та судинну модифікацію в кістковому мозку при гострому CRPS та заміщення кісткового мозку дистрофічними судинами при хронічному CRPS.
Наведені дані виявили певні потенційні біомаркери, пов’язані з кістками, у пацієнтів з CRPS, що не було систематично оціненено раніше.
Очікуємо на найближчих циклах на нашій кафедрі:
Спеціалізація з дитячої анестезіології далі
Спеціалізація з дитячої анестезіології (для педіатрів) далі
ТУ Неонатальна інтенсивна терапія далі
Спеціалізація з дитячої хірургії далі
Спеціалізація з дитячої ортопедії та травматології далі