Больово-вегетативні вимірювання у виявленні ноцицептивної сенсибілізації при складному регіонарному больовому синдромі
Алодинія та гіпералгезія є загальними ознаками в осіб із комплексним регіонарним больовим синдромом (CRPS), що в основному пояснюється сенсибілізацією ноцицептивної системи і відповідні діагностичні інструменти для об’єктивної оцінки такої гіперчутливості все ще відсутні, що є важливим для розробки стратегій лікування.
У дослідженні було залучено 20 осіб із хронічним CRPS та 16 відносно здорових осіб відповідного віку та статі. Всі обстежені пройшли кількісне сенсорне тестування та нейрофізіологічну оцінку. В результаті чого особи з тепловими подразниками ураження (CRPS) продемонстрували підвищену чутливість до механічного болю та збільшення амплітуди симпатичних реакцій шкіри (SSR), порівняно зі здоровими обстежуваними, у відповідь на укол шпилькою та теплову стимуляцію уражених ( p в контрольній зоні ( p > 0,05). Звикання до SSR, спричинених уколом шпильки, було зменшено при CRPS як у постраждалих ( p = 0,018), так і трохи в контрольній групі ( p = 0,048). Звикання до теплоіндукованої SSR було знижено в CRPS в постраждалих (p = 0,008), але не в контрольній зоні ( p = 0,053).
Це перше дослідження, яке демонструє клінічні докази того, що пов’язані з болем вегетативні реакції можуть бути об’єктивними інструментами для кількісної оцінки процесів сенсибілізації вздовж ноцицептивного нейрона при CRPS (наприклад, поширена гіперзбудливість). Зчитування вегетативної болю може допомогти ретельно вивчити механізми, що лежать в основі розвитку та підтримки хронічного болю при CRPS, і надати цінні показники для виявлення відповідей на лікування, заснованих на механізмах, у клінічних дослідженнях.
к.мед.н. Іскра Ю.А.
Зверніть увагу:
Завершується комплектація циклу спеціалізації з дитячої анестезіології для анестезіологів загальної практики кафедри дитячої хірургії, анестезіології, ортопедії та травматології Національного університету охорони здоров’я імені П.Л. Шупика. Цикл починається 31.03.2023 р. далі