Інформація в 7-ми реченнях: Знеболюючий ефект музики під час догляду за ранами у пацієнтів з діафізарними переломами гомілки: рандомізоване контрольоване дослідження
Дослідження, результати якого представлені в European Journal of Pain, спрямоване щоб оцінити знеболювальну дію музики на гострий процедурний біль під час догляду за хірургічними переломами гомілки.
За характером - це було рандомізоване, контрольоване, сліпе клінічне дослідження з 70 пацієнтами, які перебували в післяопераційному періоді після перенесеного оперативного втручання при переломах великогомілкової кістки, при чому учасники були випадковим чином розподілені на дві групи: контрольну групу (КГ), в якій пацієнти отримували лише стандартне знеболення в установі, та групу втручання (ГВ), до складу якої входили пацієнти, які отримували 30-хвилинний сеанс музики на власний вибір, як додатковий метод до стандартного знеболення в установі, а біль оцінювали під час першої післяопераційної зміни пов’язки за допомогою шкали числових оцінок (NRS).
Вибірка була однорідно складена з чоловіків (91,4%), молодих дорослих (61,4%), без попередніх захворювань (88,6%) і травми яких були пов'язані з аварією на мотоциклі (84,3%). Основні музичні жанри, обрані учасниками, були найпопулярнішими в їх регіоні (61,4%). Ті, хто слухав музику, мали нижчі показники болю порівняно з показниками в КГ (IG: 2,4 ± 2,4 проти CG: 5,8 ± 2,7; p <0,001; η 2 = 0,171; p <0,001).
Прослуховування музики ефективно для полегшення гострого процедурного болю під час першої післяопераційної зміни перев’язки переломів гомілки. Музика повинна бути включена в мультимодальні протоколи знеболення для лікування ортопедичного болю, пов'язаного з післяопераційною раною.
1. Ferraz M. C. L., Eduesley S.S., and al. Analgesic effect of music during wound care among patients with diaphyseal tibial fractures: Randomized controlled trial. European Journal of Pain: March 2021 - Volume 25, - Issue 3. https://doi.org/10.1002/ejp.1692
Ас. Іскра Ю.А.