Авторизація

Email
Пароль

Інформація в 7-ми реченнях: Передопераційна якість сну та несприятливі наслідки болю після тотальної ендопротезування кульшового суглоба

Вважається, що порушення сну посилює гострий післяопераційний біль, але вплив передопераційних проблем сну на контроль болю в довгостроковій перспективі та розвиток хронічного післяопераційного болю в основному невідомий.

Проспективне спостережне дослідження, описане в European Journal of Pain(1), мало на меті вивчити зв’язок між передопераційними порушеннями сну (Пітсбурзький індекс якості сну, PSQI) та вираженістю болю (Brief Pain Inventory, BPI) протягом 6 місяців після операції (первинні результати), а також - об’єктивними показниками болю та змінним контролем болю після операції (вторинні результати). Були включені пацієнти (n=52) з інвалідизуючим болем при остеоартрозі (ОА), які перенесли тотальну ендопротезування кульшового суглоба (TПКС), при чому кількісне сенсорне тестування (QST) проводили в день операції, щоб об’єктивно оцінити біль.

До операції порушення сну (тобто показник PSQI> 5) спостерігався у 73,1% (n = 38) пацієнтів з TПКС, а вираженість болю була високою (тяжкість болю в ІРТ - 5,4±1,3).  Погана якість сну асоціювалась із підвищеною чутливістю до болю та порушенням ендогенної здатності до гальмування болю ( діапазон R2 0,14-0,33, p2 = 0,15).

Передопераційне порушення сну є поширеним у пацієнтів з TПКС, пов’язане з об’єктивними показниками вираженості болю та передбачає негайне післяопераційне лікування опіоїдами та погіршення тривалого контролю болю у пацієнтів, які перенесли TПКС.

 

1. Bjurström M.F., Irwin M.R., Bodelsson M. and al.: Preoperative Sleep Quality And Adverse Pain Outcomes After Total Hip Arthroplasty. European Journal of Pain: March  2021 - Volume 25, - Issue 3. https://doi.org/10.1002/ejp.1761

 

Ас. Іскра Ю.А.