Авторизація

Email
Пароль

Інформація в 7-ми реченнях: Вплив експериментального болю на збудливість кортикоспінального тракту у людини: систематичний огляд та метааналіз

Біль впливає на руховий контроль. Попередні огляди відзначали, що біль зменшує збудливість кортикоспінальних впливів на м’язи, перевірені за допомогою транскраніальної магнітної стимуляції. Однак незалежний ефект від типу моделей болю (загальнозміцнюючий, фазовий), місця розташування болю та тканин-мішеней (наприклад, м'язів, шкіри) залишається невивченим. Метою огляду Antoine Rohel та співавторів було визначення впливу експериментального болю та різних методологічних факторів на кортикоспінальну збудливість, що що описано в European Journal of Pain [1].

Було проведено пошук трьох електронних баз даних: Embase, Pubmed та Web of Science на основі чого метааналіз проводився у три послідовні етапи для зменшення методологічної мінливості: (1) всі дослідження; (2) однакове місце болю; (3) однакові тканини, локалізація болю та стан м’язів; силу доказів оцінювали для кожного проведеного аналізу.

До огляду було включено сорок досліджень, а до метааналізу - 26, оскільки він був зосереджений лише на дослідженнях із використанням тонічного болю.

Отримані результати підтверджують пригнічувальну дію як тонічного, так і фазового болю на кортикоспіналу збудливість. Це зменшення було характерним для шкірного та м’язового болю, а також болю в кистях та обличчі.

 

1 - Antoine R., Jason B., Philippe P., et al.: The effect of experimental pain on the excitability of the corticospinal tract in humans: A systematic review and meta‐analysis\\European Journal of Pain: February  2021 - Volume 25, - Issue 2, https://doi.org/10.1002/ejp.1746

 

Ас. Іскра Ю.А.